Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej.
Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostępu do nich w Polityce prywatności.
Zamknij

 
Alkoholizm i Narkomania Alcoholism and Drug AddictionREDAKTOR NACZELNY Dr Jacek Moskalewicz

http://www.journals.elsevier.com/alcoholism-and-drug-addiction/

OPEN ACCESS

Production and Hosting by Elsevier B.V. on behalf of the Institute of Psychiatry and Neurology in Warsaw. Peer Review under the responsibility of the Institute of Psychiatry and Neurology in Warsaw.

Kwartalnik adresowany do naukowców zajmujących się badaniami nad substancjami psychoaktywnymi, do klinicystów i do wszystkich zainteresowanych problematyką alkoholizmu i narkomanii. Czasopismo ma charakter  interdyscyplinarny – publikowane są tu prace z zakresu problemów związanych z alkoholem i innymi substancjami psychoaktywnymi w aspekcie badań podstawowych, klinicznych, epidemiologicznych i społecznych. Poruszane są zagadnienia dotyczące polityki wobec alkoholu i narkotyków,  społecznych i kulturowych determinantów oraz historii używania substancji psychoaktywnych,  uzależnienia behawioralnego, wpływu substancji psychoaktywnych na mechanizmy mózgu i jego neuroplastyczności, czynników biologicznych związanych z nadużywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych u młodzieży i dorosłych, wpływu uzależnień na zdrowie, układ nerwowy, wątrobę, na długość życia, a także dotyczące schematów leczenia uzależnień i strategii farmakologicznej.

Celem pisma jest udostępnienie wyników badań polskich i zagranicznych, rozszerzenie i integracja środowisk badawczych, a także budowanie pomostów między nauką a praktyką.

Redakcja przyjmuje do publikacji oryginalne prace badawcze, artykuły przeglądowe, kazuistyczne i monograficzne, streszczenia referatów wygłoszonych na konferencjach naukowych, sprawozdania z konferencji, recenzje książek, polemiki, listy oraz komunikaty. Wszystkie prace badawcze, przeglądowe, kazuistyczne i monograficzne są recenzowane. Autorzy i recenzenci pozostają wobec siebie anonimowi. Przyjmowane są prace w języku polskim i angielskim.

Alkoholizm i Narkomania jest czasopismem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

 • 13 punktów MNiSW,
 • 5 punktów za roczną prenumeratę,
 • 7,72 Index Copernicus
 •  

  Autorów zapraszamy do składania prac 
  w elektronicznym systemie redakcyjnym Elsevier

  http://ees.elsevier.com/alkona/

   

  INFORMACJE DLA AUTORÓW                                                    

  W związku z wdrożeniem w czasopiśmie Alkoholizm i Narkomania - Alcoholism and Drug Addiction elektronicznego systemu przyjmowania prac do druku (EES) prosimy o zarejestrowanie się oraz umieszczenie w nim prac za pośrednictwem strony internetowej: http://ees.elsevier.com/alkona

  W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt :
  e-mail: alkona@elsevier.com
   

  Jeśli wyszukasz anat* wtedy wyszukiwarka znajdzie słowa zaczynające się na anat, na przykład anatomia.